Portfel oddał, pieniądze zabrał

31-letni pracownik parkingu w centrum Krasnegostawu znalazł portfel i ukradł ponad 3 000 zł. Został zatrzymany, przyznał się do winy i wyraził skruchę.

W środę, 15 czerwca, do krasnostawskiej komendy policji zgłosiła się 42-letnia mieszkanka gminy Żółkiewka. Poinformowała funkcjonariuszy, że wypłaciła z bankomatu większą ilość gotówki i poszła na zakupy do marketu Lidl. Następnie udała się do znajdującego się naprzeciwko sklepu z tanią odzieżą. Tam zauważyła, że nie ma portfela, w którym miało być ponad 3 000 zł.

Policjanci w pierwszej kolejności sprawdzili zainstalowany w pobliżu Lidla monitoring. Z zapisu kamer okazało się, że w posiadanie portfela wszedł 31-letni pracownik parkingu, mieszkaniec gminy Siennica Różana. Mężczyzna oddał zgubę, ale zamiast ponad 3 000 zł, w portfelu było około 140 zł. Funkcjonariusze raz jeszcze dokładnie prześwietlili to, co zarejestrowały kamery.

Pieniądze ostatecznie ukradł 31-latek i schował je w swoim samochodzie. Został zatrzymany, a w trakcie przesłuchania przyznał się do winy i wyraził skruchę. Swoje zachowanie tłumaczył trudną sytuacją materialną. Cała kwota wróciła do 42-letniej mieszkanki gminy Żółkiewka. Pracownik parkingu z kolei za swój czyn odpowie przed sądem. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here