Portret adopciaka, czyli nietypowa promocja

W Chełmie ruszył projekt „Portret adopciaka”. Współpracująca na co dzień ze Stowarzyszeniem Chełmska Straż Ochrony Zwierząt młoda fotografka, Katarzyna Dzik, organizuje specjalną, bezpłatną sesję zdjęciową dla zwierząt, które odnalazły szczęście i nowy dom.

Projekt tworzony jest z myślą o promocji adopcji zwierząt w różnym wieku. Bo choć tyle mówi się o tym, że przygarnięte ze schronisk, ulicy i niewoli psy potrafią, jak żadne inne, okazać wdzięczność i bezwarunkową miłość, nie brakuje ludzi, którzy wolą kupić rasowego szczeniaka, aby tylko móc pochwalić się nim przed znajomymi.

Inicjatorką „Portretu adopciaka” jest młoda pasjonatka fotografii z Chełma i wielka miłośniczka czworonogów, od ub.r. współpracująca z Chełmską Strażą Ochrony Zwierząt, Katarzyna Dzik.

– Zastanawiałam się, co mogę zrobić pożytecznego w czasie, gdy wszelka działalność kulturalna jest mocno ograniczona. Tak zrodził się pomysł na akcję, której hasło przewodnie brzmi: „Razem dajmy im przyszłość”. To właśnie chciałabym zrobić – mówi K. Dzik. – Wydaje mi się, że ludzie boją się adoptować niektóre psy. Chciałabym im udowodnić, że kompletnie nie mają czego.

W ramach akcji ma powstać album zdjęciowy zwierząt, które wraz z nowym domem otrzymały drugie życie. Początkowo plan był taki, że do udziału w projekcie mogli się zgłaszać właściciele przygarniętych czworonogów, mieszkający do 30 km od Chełma. Zainteresowanie bezpłatnymi portretami przerosło jednak oczekiwania pani Katarzyny. Dziś ma już około 30 zgłoszeń niemal z całego województwa lubelskiego (połowa z nich to Chełm i okolice) oraz kolejnych zapalonych fotografów-amatorów do współpracy.

A zatem, jeśli przygarnąłeś lub adoptowałeś psa czy kota i chcesz go zgłosić do udziału w projekcie, wyślij wiadomość na adres: portretadopciaka@gmail.com wraz z krótką informacją, w której zawrzesz imię zwierzęcia, jego krótką historię (jak się u Ciebie znalazł) oraz jego zdjęcia i nazwę miejscowości, w której mieszkasz.

Szczegóły akcji na profilu „Portret Adopciaka” na Facebooku oraz na Instagramie (@portretadopciaka). PC