PoRuszaj się dla WOŚP

Ze względów epidemicznych organizowany od czterech lat bieg z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zmienia w tym roku formułę. Będzie indywidualny i wirtualny, pod hasłem „PoRuszaj się dla WOŚP”, a udział w nim będą mogli wziąć zarówno biegacze, jak i rowerzyści czy nawet spacerowicze.

– Minimalny zalecany dystans dla biegaczy i spacerowiczów to pięć kilometrów, a dla rowerzystów – dziesięć kilometrów. Oficjalny i zalecany moment rozpoczęcia imprezy (rozgrzewka) to niedziela 10 stycznia 2021 roku o godzinie 11:29, jednak każdy – w zależności od możliwości – może ją odbyć w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Organizator nie będzie weryfikował faktu pokonania trasy. Warunkiem udziału w imprezie jest dokonanie zgłoszenia oraz wykupienie pakietu startowego. Więcej informacji na Facebooku – zapowiada Grzegorz Gorczyca, szef sztabu WOŚP Chełm.

Jednocześnie organizatorzy przypominają, że wciąż trwa nabór wolontariuszy do tej najpiękniejszej orkiestry świata. Ze 120 wolnych miejsc została blisko połowa, więc trzeba się spieszyć. Zapisy na platformie www.iwolontariusz.wosp.org.pl. Więcej na profilu WOŚPchełm na Facebooku. Uwaga, każdy wolontariusz dostanie dwie maseczki i smycze od sponsorów ogólnopolskich i lokalnych.

Puszki czekają

Chełmski sztab ma do rozdysponowania również kilkanaście puszek stacjonarnych. Mogą one stanąć już od 15 grudnia w sklepach, punktach usług, wszelkich przedsiębiorstwach, tak aby każdy do wielkiego finału mógł wrzucić do niej datek. – Apelujemy również do firm, instytucji i osób prywatnych o wsparcie i współpracę przy organizacji 29. Finału.

Wszystkich, którzy chcą zagrać w tej najweselszej orkiestrze świata, np. przekazując jakieś przedmioty na licytację lub fajny pomysł, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 502 342 117 lub e-mailem akchelmski@hoga.pl – podkreśla Gorczyca.

Zebrane podczas 29. Finału pieniądze fundacja Jurka Owsiaka przeznaczy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here