Pościg za biedronkowym rabusiem

Trzej funkcjonariusze Zakładu Karnego w Chełmie wykazali się odwagą obywatelską. W trakcie pobytu na szkoleniu ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży rozbójniczej.

Szer. Marek Meckier, szer. Tomasz Piekarz i szer. Robert Pilarczyk to trzej funkcjonariusze chełmskiego zakładu karnego, którzy brali udział w szkoleniu zawodowym na pierwszy stopień podoficerski w oddziale zamiejscowym w Kikitach Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Popowie.

(19 marca) W czasie wolnym od służby strażnicy działu ochrony ZK wybrali się do położonego nieopodal Lidzbarka Warmińskiego. Zrobili zakupy w miejscowej „Biedronce” i zmęczeni wsiadali już do samochodu, gdy nagle usłyszeli krzyk ekspedientki i zobaczyli podejrzanego jegomościa ze sklepowym wózkiem wypełnionym wódką. Bez wahania ruszyli za złodziejem, którzy porzucił łup i zaczął uciekać w stronę pobliskiego osiedla. Po krótkim pościgu ujęli rabusia i wezwali policję. 32-letni amator darmowej wódki został tymczasowo aresztowany za kradzież rozbójniczą, a funkcjonariusze ZK w Chełmie – docenieni za obywatelską postawę.

Pod koniec szkolenia, na forum, komendant ośrodka ppłk Dorota Pawlak gratulowała chełmianom dokonania szlachetnego czynu, zaznaczając, że będą wnioskować o wyróżnienie całej trójki odznaką „Semper paratus” (odznaka ustanowiona w celu wyróżnienia funkcjonariuszy i pracowników służby więziennej, którzy dokonali czynu świadczącego o ich odwadze lub męstwie, a w szczególności czynu mającego na celu ratowanie życie lub zdrowia ludzkiego – przyp. red). Po powrocie do jednostki godnej naśladowania postawy osobiście pogratulował też całej trójce ppłk Andrzej Weremko, dyrektor ZK Chełm. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here