Pościg za BMW. Padły strzały

Pijany kierowcą uciekając przed policją, staranował ogrodzenie posesji, a następnie wjechał do rowu. Policjant oddał strzał, wybił szybę w aucie i siłą wyciągnął 21-latka. Zatrzymany i jego pasażer byli notowani za poważne przestępstwa. Razem z nimi jechała poszukiwana 16-latka.

Sceny rodem z sensacyjnego filmu rozegrały się w niedzielę (8 styczna). Przed północą w Okszowie policyjny patrol z chełmskiej komendy zwrócił uwagę na BMW, które na widok radiowozu natychmiast ruszyło z miejsca.

– Policjanci dali sygnał do zatrzymania się, ale kierowca nie zareagował. Wtedy ruszyli za nim w pościg – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Uciekając przed policją, kierowca staranował ogrodzenie jednej z okolicznych posesji. Zaraz potem (w Wólce Czułczyckiej) BMW wjechało do rowu. Policjanci dogonili zbiegów, wysiedli z radiowozu i podbiegli do auta. Wtem kierowca gwałtownie ruszył. Policjant strzelił w oponę, a BMW zjechało na pobocze i stanęło. – Po wybiciu szyby w samochodzie policjanci wyciągnęli siedzącego za kierownicą 21-letniego mieszkańca Chełma. Był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu.

Wraz z nim jechała 16-letnia pasażerka i 20-latek, który również był nietrzeźwy. Jak się okazało, obydwaj mężczyźni, mimo młodego wieku, byli notowani w policyjnych kartotekach. 21-latek za udział w bójce lub pobiciu oraz stosowanie gróźb. 20-latek z kolei ma na koncie przestępstwa narkotykowe, znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Za nastolatką funkcjonariusze prowadzili natomiast poszukiwania opiekuńcze w związku z jej samowolnym oddaleniem się z miejsca zamieszkania – informuje komisarz Czyż.

Kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a jego kolega trafił do izby wytrzeźwień. 21-latek będzie odpowiadał za jazdę po pijaku, za co grozi do 2 lat więzienia, a także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi już do 5 lat pozbawienia wolności. Do tego dochodzi odpowiedzialność za uszkodzenie ogrodzenia posesji podczas ucieczki. (pc)