Pościg za motocyklistą

Policjanci z Siennicy Różanej zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania mężczyzna nie reagował.

W wtorek (2 czerwca) przed południem w miejscowości Brzeziny (gmina Kraśniczyn), policjanci chcieli skontrolować motocyklistę, który poruszał się motorem crossowym. – Pojazd marki Longin nie miał tablicy rejestracyjnej – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik prasowy krasnostawskiej policji. – Pomimo wydawanych wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Z drogi publicznej wjechał nagle na drogę gruntową i kontynuował jazdę.

Został zatrzymany po pościgu – dodaje. 20-latek był trzeźwy, nie posiadał natomiast uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia, dodatkowo będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym niedopuszczonym do ruchu, a także za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień. (k)