Pościg za pijanym

We krwi 1,6 promila, do tego brak uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymanemu po policyjnym pościgu 52-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend na terenie gminy Wierzbica policjanci z posterunku w Sawinie chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę audi, który – jak przypuszczali – nie posiada uprawnień do kierowania. Ten jednak zignorował dawane przez nich sygnały i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pogoń za zbiegiem.

– Audi uciekało przez kilka kilometrów. W pewnej chwili kierujący wjechał na leśną drogę. Nie mogąc dalej kontynuować jazdy, wysiadł z auta i ruszył do pieszej ucieczki – relacjonuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policjanci okazali się szybsi. Zatrzymali zbiega, którym był 52-letni miejscowy. – Faktycznie nie posiadał uprawnień do kierowania. W dodatku był pijany – wynik badania wykazał w jego organizmie 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany – dodaje kom. Czyż.

52-latkowi grozi do 2 lat więzienia za jazdę po pijaku, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej – nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here