Poseł chce być prezydentem

Jakub Kulesza i przedstawiciele Komitetu Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie przedstawiają Biznesplan dla Lublina

Jakub Kulesza, poseł Kukiz 15, wystartuje w wyborach na prezydenta Lublina. 28-latek będzie reprezentował koalicję w składzie: Komitet Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie.


Kandydaturę Kuleszy zaprezentował przed budynkiem ratusza poseł Kukiz’ 15 Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu. – Jakub jest przykładem na to, że młodość może iść w parze z doświadczeniem. Ma za sobą 12 lat doświadczenia, jeśli chodzi o działalność społeczną. Wielokrotnie pokazał, że dobro mieszkańców jest dla niego najważniejsze – powiedział.

Jakub Kulesza przedstawił swój program „Uczciwość i Transparentność”. – Są one niezbędne w lubelskim ratuszu. Chodzi nam o to, by młodzi ludzie chcieli studiować, a później pracować w Lublinie. Zlikwidujemy układy i „kolesiostwo” – zapowiedział.

Poseł chce, aby konkursy na stanowiska kierownicze w ratuszu i miejskich spółkach miały otwarty charakter. Zapowiedział między innymi nagrywanie oraz upublicznianie przesłuchań kandydatów czy wprowadzenie jasnego regulaminu, który „uniemożliwi tworzenie politycznych stołków”.

Jego kandydaturę zarekomendował także Piotr Jarzyna, jeden z przedstawicieli komitetu. – Jakub Kulesza jest jedyną alternatywą dla mieszkańców miasta, którzy mają dość wojny Platformy Obywatelskiej z PiS-em – powiedział. GR