Poseł Czarnek otworzył biuro

– Bez Pana Boga nic do przodu pójść nie może – powiedział Przemysław Czarnek (Prawo i Sprawiedliwość), otwierając swoje biuro poselskie. Mieści się ono w budynku Klubu Inteligencji Katolickiej przy ulicy Rayskiego 3.


To była inauguracja z wysokiego C. Na uroczyste otwarcie biura poselskiego Przemysława Czarnka przyszli duchowni, profesorowie i samorządowcy. – Liczymy na duże zainteresowanie wyborców. Jako wojewoda jeździłem do wyborców, teraz będę bardziej oczekiwał, aby wyborcy przychodzili do tego biura ze wszystkimi swoimi sprawami – powiedział Przemysław Czarnek.

Jego biuro poselskie mieści się w budynku Klubu Inteligencji Katolickiej przy ulicy Rayskiego 3. Działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. – Męczcie mnie przez następne cztery lata, bo tego poseł potrzebuje – zachęcał pół żartem, pół serio P. Czarnek, który zapewnił, że „będzie swoją pracę rzetelnie wykonywał tak, jak przez 4 lata pracę wojewody lubelskiego”. – Będzie to bardzo aktywne biuro i wnoszące wiele do dyskusji bieżącej – zapewniał i dodał, że jako poseł złożył już pierwsze interpelacje.

Dyrektorem biura poselskiego został Wojciech Kondrat, który współpracował z P. Czarnkiem w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. – Doskonale się rozumiemy, on doskonale rozumie mnie, ja doskonale rozumiem jego – powiedział poseł PiS.

Od połowy grudnia lub od nowego roku zatrudnienie ma znaleźć jeszcze jedna osoba, która zajmie się obsługą prawną. – Obsługę prawną dla interesantów, a nie biura. Będzie przyjmowała przez kilka godzin tygodniowo, a ja będą ją wspierał jako prawnik – tłumaczył P. Czarnek, który jest dr hab. prawa, prof. KUL.

Grzegorz Rekiel