Poseł Hałas: Starosta Szpak kłamie!

Prawo i Sprawiedliwość nie podniosło wieku emerytalnego rolnikom wbrew informacjom rozpowszechnianym przez polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego – napisała na swoim profilu na facebooku poseł Teresa Hałas. Zarzuciła też kłamstwo staroście Januszowi Szpakowi.

15 lutego starosta krasnostawski Janusz Szpak wrzucił na swój profil na facebooku plakat mający informować rzekomo o tym, którzy posłowie z Lubelszczyzny zagłosowali nad podniesieniem wieku emerytalnego rolnikom. Znajdują się na nim nazwiska 18 polityków PiS, w tym Teresy Hałas z Krasnegostawu i Beaty Mazurek z Chełma oraz Jarosława Sachajko z Kukiz15. Na ripostę poseł Hałas długo nie trzeba było czekać. Jeszcze tego samego dnia Hałas napisała pod plakatem: „Panie starosto, dlaczego Pan kłamie! To głosowanie dotyczy obniżenia wieku emerytalnego z 67 lat, którą to ustawą PSL i PO podniosło wiek emerytalny w 2012 roku. Głosowanie, które Pan przedstawił dotyczy obniżenia wieku emerytalnego według prezydenckiego projektu ustawy! I przywraca poprzedni wiek emerytalny. To wasz rząd podniósł wiek rolnikom” – skomentowała poseł PiS. Później na swoim profilu Hałas rozwinęła swoją wypowiedź. „PiS nie podniosło wieku emerytalnego rolnikom, PiS nikomu nie podniosło wieku emerytalnego. PiS obniżyło wiek emerytalny do tego sprzed 2012 roku, kiedy to koalicja PO i PSL podniosła wiek emerytalny do 67 roku życia. PiS wywiązało się jedynie ze swoich obietnic wyborczych i przyjmując prezydencki projekt ustawy obniżyło wiek emerytalny wszystkim Polakom” – czytamy.
„Nie głosowałam za podniesieniem wieku emerytalnego dla rolników, jak niesie wieść powiatowa PSL i to wprost od samego Pana Starosty!” – podsumowuje Hałas. (kg)