Posiłki z PlusLigi

Kolejnych pięciu, nowych zawodników pozyskała w ubiegłym tygodniu świdnicka Avia, beniaminek siatkarskiej I ligi. W zespole trenera Witolda Chwastyniaka zobaczymy między innymi dwóch graczy, którzy w ostatnim sezonie występowali w PlusLidze!


Nowymi środkowymi Avii, którzy w kampanii 2019/20 grali w PLS zostali doświadczeni zawodnicy, 30-latkowie – Łukasz Swodczyk (Aluron Virtu Warta Zawiercie) i Damian Boruch (Cerrad Enea Czarni Radom).

– Łukasz Swodczyk, to doskonały przykład, że nie zawsze wzrost (196 cm) jest najważniejszy na tej pozycji, ale równie ważna jest dynamika i zwinność. Jest zawodnikiem bardzo ambitnym i walecznym, doskonale czytającym grę na siatce. Łukasz świetnie sprawdza się też w ataku i zagrywce. Myślę, że będzie znaczącym wzmocnieniem Avii i wprowadzi do zespołu dużo spokoju, a swoim doświadczeniem doda drużynie pewności – mówi o nowym środkowym trener Witold Chwastyniak.

Szkoleniowiec w samych superlatywach wyraża się także o Damianie Boruchu, który ma na swoim koncie brązowe medale mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski, a w swojej siatkarskiej karierze grał m.in. w AZS Olsztyn, Pekpolu Ostrołęka, Jastrzębskim Węglu i Cuprum Lubin. – To zawodnik o doskonałych warunkach fizycznych , który nie tylko pasuje do koncepcji gry zespołu, ale też posiada ogromne doświadczenie, co jest niezwykle ważne, na tej pozycji. Doskonale radzi sobie zarówno w grze na siatce, jak i w polu zagrywki. Myślę, że będzie mocnym ogniwem naszej drużyny – dodaje Chwastyniak.

W ubiegłym tygodniu umowy z Avią parafowali także trzej zawodnicy ostatnio grający w BAS Białystok: 22-letni atakujący Mateusz Rećko oraz starsi o trzy lata rozgrywający Michał Tomczak i libero Tomasz Kuś. Wcześniej ze świdnickim klubem związał się 26-letni przyjmujący Karol Rawiak, który ostatni sezon spędził w I-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

W nowym sezonie w Avii nie zobaczymy już: Tomasza Błądzińskiego, Macieja Sajdaka, Dawida Wiczkowskiego, Bartłomieja Misztala, Pawła Rejowskiego, Tomasza Kusiora oraz Michała Baranowskiego.

Umowy z klubem przedłużyli za to: Marcin Kurek, Artur Sługocki, Jakub Guz, Dariusz Bonisławski, Bartłomiej Żywno, Konrad Machowicz i Rafał Obermeler.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here