Poślizg przy zalewie

Nie uda się w terminie, czyli do końca czerwca, zagospodarować otoczenia wokół zalewu w Natalinie. Prace potrwają około dziesięć dni dłużej, ale mimo to od 1 lipca kąpielisko będzie otwarte.

Na początku marca urzędnicy z gminy Kamień przekazali teren wokół zalewu w Natalinie wykonawcy – Gminnemu Zakładowi Obsługi z Kolonii Okopy (gmina Dorohusk). Warta ponad 641 tys. zł inwestycja miała potrwać do końca czerwca. Prace obejmują budowę parkingu z kruszywa na 60 aut przy zalewie, instalację nowych pomostów, altan, latarni solarnych i monitoringu. Inwestycja miała zostać zrealizowana do końca czerwca, ale już wiadomo, że potrwa ok. 10 dni dłużej. Mimo to kąpielisko ma być otwarte dla plażowiczów od 1 lipca.

– Na opóźnienie prac wpłynęły między innymi nadmierne ilości opadów – tłumaczy Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień. – Prace przy parkingu były dłuższe niż przewidywano, bo tamtejsze podłoże okazało się podmokłe, wymagało to nawiezienia dodatkowego gruzu. Do wykonania pozostały jeszcze przebieralnie, miejsce do grillowania. Bez względu na te prace, kąpielisko będzie czynne od 1 lipca – zapewnia wójt. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here