Posłuchajcie, zanim zrobicie

Taką radę ma dla urzędników mieszkający nieopodal ulicy Kolejowej chełmianin. – Przy przebudowie zróbcie porządek przy Zakładzie Karnym – apeluje.

Ulica Kolejowa w Chełmie od lat wymaga remontu. Mieszkańcy cieszą się, że doczeka się wreszcie przebudowy (w tym roku planowane jest wykonanie dużego fragmentu ulicy – od al. Piłsudskiego do ul. Fabrycznej). Jeden z mieszkańców zaapelował, aby przy tej okazji urzędnicy wzięli pod uwagę problem, z którym od lat się borykają.
– W tym rejonie mieszka wiele osób starszych, które nie posiadają samochodów i we wszystkich sprawach chodzą pieszo. Niestety, na wysokości Zakładu Karnego napotykają na przeszkodę w postaci samochodów, które parkują tam tak nieudolnie, że nie sposób przecisnąć się między nimi a ścianą budynku. Ten temat znany jest straży miejskiej nie od dziś, ale niewiele to zmienia. Prosimy, żeby ktoś wziął to pod uwagę przy projektowaniu przebudowy ulicy – mówił nam Czytelnik.
Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie uspokaja. – Samochody nie będą już wjeżdżać na chodnik. Projekt zakłada w tym rejonie oddzielne miejsca parkingowe, chodnik o szerokości 1,5 metra, a po drugiej stronie ulicy chodnik i ścieżkę rowerową o szerokości 2,5 metra – słyszymy. (mg)