Posmakuj chlebusia i nie tylko

Już po raz dwudziesty w Lublinie będziemy obchodzić Święto Chleba. Wydarzenie zostało zaplanowane na niedzielę 9 września na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej.


Taka a nie inna lokalizacja imprezy oraz skansenowe otoczenie sprawią, że chleb, bułki, ciasta i ciasteczka czy też popularne lubelskie cebularze będą smakować jeszcze lepiej. Będzie to jedna z niewielu okazji do spróbowania wyrobów wyprodukowanych według starych receptur i technologii. Ideą tego święta jest uczczenie chleba, który dosłownie – i symbolicznie – stanowi niezbędny element egzystencji każdego z nas. XX Lubelskie Święto Chleba to doskonała okazja do spotkania konsumentów z osobami parającymi się na co dzień piekarstwem i cukiernictwem. Tak oto chleb połączy we wspólnym świętowaniu tych, którzy na co dzień trudzą się, by go przygotować, z tymi którzy pracują, by na chleb zarobić.

Na rynku miasteczka w lubelskim skansenie staną stoiska. Na gości czeka także wiele atrakcji. W programie między innymi warsztaty, konkursy, pokazy i zabawy, a także występy artystyczne. Ceny biletów: 6/12 zł. Anna Iracka