Postawili się mistrzom

Startowcy z bilansem 9 zwycięstw - 5 porażek (w tym 4 w hali rywali) plasują się w ligowej tabeli na piątym miejscu.

Po czterech tygodniach przerwy koszykarze Pszczółki Startu Lublin wrócili do ligowych zmagań. W wyjazdowym spotkaniu 15. kolejki Energa Basket Ligi podopieczni Davida Dedka przegrali z niepokonanym Zastalem Enea BC Zielona Góra 75:90.

Mecz dwóch najlepszych zespołów ubiegłego sezonu – gospodarze zostali mistrzami, a lublinianie wywalczyli srebrny medal – nie zawiódł. „Czerwono-czarni”, choć tuż przed spotkaniem pożegnali się z kolejnym Amerykaninem, Lesterem Medfordem (wcześniej rozstali się z Armani Moore), bardzo długo toczyli wyrównany bój z liderem. Jeszcze na niespełna siedem minut przed końcem przegrywali tylko różnicą 4 punktów (66:70).

W końcówce startowcy nie potrafili jednak zatrzymać rywali, w tym najlepszego w ekipie gospodarzy Geoffrey’a Groselle, który zdobył 8 punktów i zakończył spotkanie z dorobkiem 24 pkt., 11 zbiórek i 4 asyst! – Po tych problemach, które mieliśmy mojemu zespołowi na pewno należą się gratulacje za walkę. W niektórych momentach meczu byliśmy lepsi, ale liczy się całe 40 minut. Zastal wygrał zasłużenie. Za łatwo zdobywał punkty z drugiej szansy – przyznał po spotkaniu David Dedek, trener Pszczółki Start. MAG

Zastal Enea BC Zielona Góra – Pszczółka Start Lublin 90:75 (22:19, 27:23, 17:14, 24:19)

Zastal: Groselle 24, Lundberg 19 (2×3), Ponitka 16 (2×3), Richard 12 (2×3), Freimanis 5 – Berzins 9 (1×3), Williams 3 (1×3), Put 2, Koszarek.

Pszczółka: Laksa 20 (3×3), Łączyński 12 (2×3), Dorsey-Walker 11 (1×3), Szymański 4, Borowski 1 – Sharma 16, Dziemba 11 (1×3), Jeszke, B. Pelczar.

Pozostałe mecze 15. kolejki Energa Basket Ligi:

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – PGE Spójnia Stargard 98:105 * Anwil Włocławek – Polpharma Starogard Gd. 89:96 * niedzielne mecze: GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza i King Szczecin – Legia Warszawa zakończyły się po zamknięciu tego wydania * dzisiaj (poniedziałek) odbędą się spotkania: Śląsk Wrocław – Polski Cukier Toruń (17:30) i Asseco Arka Gdynia – HydroTruck Radom (19:30); awansem (17.10): Enea Astoria Bydgoszcz – Trefl Sopot 77:82.