Postępy na ścieżce

Trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej z Chełma do Kamienia. Odcinek ten ma być gotowy do końca maja. Prace szybko postępują.

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Hrubieszowskiej i drogi biegnącej z Chełma do Kamienia to część projektu pod nazwą „Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym”. Realizuje go miasto Chełm we współpracy z gminami Chełm oraz Kamień. Część chełmskiego odcinka ścieżki jest już gotowa. Z kolei prace przy budowie trasy rowerowej w gminie Kamień wzdłuż drogi wojewódzkiej relacji Chełm-Hrubieszów nabrały tempa.

Jej efekty są coraz bardziej widoczne. Odcinek ten ma być gotowy do końca maja, ale niewykluczone, że będzie to szybciej. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa. Jakiś czas temu emocje niektórych mieszkańców wzbudziła wycinka drzew, niezbędna do powstania tej inwestycji. Jeszcze wcześniej zastrzeżenia rolników wywołała kwestia zjazdów do pól.

Projekt nie przewidywał ich na kilkusetmetrowym odcinku. Ostatecznie samorządowcy z gminy Kamień wypracowali z rolnikami kompromis. Wystąpili do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie o stosowne zgody, umożliwiając uwzględnienie i zaprojektowanie zjazdów tam, gdzie to możliwe. Temat uzgodniono z wykonawcą, a za dodatkowe zjazdy gmina dołoży z własnej kieszeni. Na najbliższej sesji, zaplanowanej 21 kwietnia, ok. 90 tys. zł (z czego 12 tys. zł to koszty projektu, a 80 tys. zł wykonanie zjazdów) z gminnego budżetu ma być uchwałą przeznaczone na ten cel przez radnych.

– Chodzi o jedenaście zjazdów – mówi Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here