Poszatkowane boisko wysokich lotów

Po wakacjach uczniowie będą mogli wrócić przynajmniej na boisko do piłki nożnej

Uziemione przez ponad rok „Boisko wysokich lotów”, czyli projekt kompleksowej rewitalizacji boisk przy Szkole Podstawowej nr 31 im. Lotników Polskich na lubelskich Bronowicach, wybrany do dofinansowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, doczeka się realizacji, ale na razie w mocno okrojonej wersji. Do ogłoszonego przez miasto przetargu na wykonanie I etapu tego zadania przystąpiło aż 13 firm, a oferty większości z nich mieszczą się w budżecie zaplanowanym na inwestycję przez miasto. Najtańsza – firmy ACTIVA z Łodzi opiewa na 355 470 zł.

Społeczność Bronowic, a zwłaszcza uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 z niecierpliwością czekali na remont szkolnych boisk, który planowo, jako jeden ze zwycięskich projektów BO 2019, powinien być zrealizowany do końca ubiegłego roku. Zadanie jednak nie znalazło się w budżecie miasta, bo jak tłumaczyła kilka miesięcy temu Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza, kiedy konstruowany był budżet na 2020 rok, nie było jeszcze pełnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej dla tego zadania i nie mogło ono być ujęte w budżecie.

Choć w trakcie ubiegłego roku stosowna dokumentacja została przygotowana, a nawet wydane zostało pozwolenie na budowę to realizacja inwestycji stanęła pod znakiem zapytania przez pandemię koronawirusa i związane z nią mniejsze wpływy do budżetu, co zmusiło miasto to wstrzymania się z realizacją części inwestycji, w tym tych oświatowych. I choć cięcia nie ominęły również „Boiska wysokich lotów”, to miasto zdecydowało się wyasygnować środki na realizację I etapu projektu, czyli renowację sztucznej nawierzchni samego boiska do piłki nożnej.

Do ogłoszonego przez ratusz przetargu stanęło aż 13 potencjalnych wykonawców. Najtańszą ofertę złożyła firma ACTIVA z Łodzi (355 470 zł), dając podobnie jak pozostali oferenci 5 lat gwarancji na wykonane prace. Trwa analiza złożonych ofert. Postępowanie powinno zostać rozstrzygnięte jeszcze w tym miesiącu. Zwycięzca na wykonanie prac będzie miał czas do końca wakacji.

Mieszkańcy Bronowic są nieco rozczarowani, że zadanie zostało podzielone na etapy, a w tym roku zostanie zrealizowany tylko pierwszy z nich. Cały projekt zakładał bowiem oprócz wymiany nawierzchni boiska do piłki nożnej również budowę ogrodzenia wokół niego o wysokości 4 metrów i postawienie piłkochwytów za bramkami o wysokości 6 m (II etap), renowację nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego oraz bieżni (III etap) i przebudowę skocznia w dal (IV etap). Całość projektu wyceniono na blisko 1,2 mln złotych, ale kiedy nastąpi realizacja pozostałych etapów nie wiadomo. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here