Poszukiwacze smaku na Trubakowskiej

Jedyną szkołą w Chełmie pracującą obecnie w systemie stacjonarnym – jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, mieszczący się przy ulicy Trubakowskiej.

Wszyscy wychowankowie, do 24. roku życia, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mają stały dostęp do nauki na terenie placówki, zajęć specjalistycznych, praktyk zawodowych oraz całodobowej opieki w internacie. Spośród działań, podejmowanych przez nauczycieli i wychowawców, są liczne innowacje pedagogiczne. Najnowsza z nich – „Poszukiwacze dobrego smaku” jest skierowana do wychowanków najmłodszej grupy internackiej, zróżnicowanej pod względem wieku i stopnia niepełnosprawności intelektualnej.

Podczas zajęć dzieci doskonalą planowanie pracy, samodzielne robienie zakupów, wykonanie potraw zgodnie z przepisami. Autorką innowacji jest Agnieszka Grabowska, a zajęcia z cyklu „Poszukiwacze dobrego smaku” są możliwe dzięki tysiącowi złotych dotacji, które Zarząd Spółki Regionalnej Lewiatan Razem w Lublinie przekazał na ten projekt. Dzięki temu wychowankowie odkrywają swoje predyspozycje, doskonalą się w sztuce gotowania, integrują i czerpią radość z nauki.

Zainteresowani kształceniem dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych mogą wejść na stronę internetową: zwippp1.szkolnastrona.pl/ i facebooka, gdzie znajdą ofertę edukacyjną Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Chełmie. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here