Poszukiwani świadkowie śmiertelnego wypadku

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie apelują o kontakt do świadków śmiertelnego potrącenia. Tragedia rozegrała się w Łopienniku Górnym w nocy z 11 na 12 sierpnia.

Policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Krasnymstawie poszukują świadków wypadku, do jakiego doszło około godziny 23:10, 11 sierpnia na drodze krajowej nr 17 w Łopienniku Górnym. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki mercedes sprinter, jadąc za tirem w kierunku Lublina, lewym przodem pojazdu potrącił zataczającego się na jezdni mężczyznę, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł – mówi Piotr Wasilewski z krasnostawskiej policji.
Ponadto, jak ustaliła policja, najprawdopodobniej przed tym tragicznym zdarzeniem, nietrzeźwy pieszy, idący szosą, zmusił do gwałtownego hamowania kierującego samochodem marki Hyundai, który jechał od Lublina w kierunku Krasnegostawu. Wszystkie osoby, które były świadkami wypadku, w tym jadący hyundaiem i tirem, proszeni są o telefoniczny kontakt z wydziałem kryminalnym KPP w Krasnymstawie, pod numerami: 82 575 62 08, 82 575 62 36 lub 997.
Przypomnijmy. W nocy z 11 na 12 sierpnia po 23.00 60-letni obywatel Ukrainy, jadąc drogą krajową busem mercedesem, potrącił przechodzącego przez jezdnię pieszego. Na miejsce przybyła załoga karetki pogotowia, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować. Ofiarą okazał się 50-letni mieszkaniec Łopiennika Górnego. Kierowca busa był trzeźwy. (k)