Potęga myślenia o pieniądzu

120 wybitnych ekonomistów będzie debatowało 27 maja w Lublinie o nowych horyzontach myśli ekonomicznej. Do dyskusji zaprosiła ich Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, która organizuje Galę Ogólnopolskiej Wiedzy Ekonomicznej dla dorosłych. XVI edycja tego wyjątkowej imprezy odbędzie się 27 maja w godz. 9-17.


W ramach wydarzenie odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Ekonomiczna dla dorosłych, która rozpocznie się debatą z udziałem znanych polskich analityków gospodarczych: Marka Wołosa, Andrzeja Paździora i Janusza Szewczaka. Wydarzeniem towarzyszącym będzie Konkurs Wiedzy Ekonomicznej. Wezmą w nim udział słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego dla Dorosłych, Centrum Kształcenia Praktycznego dla Dorosłych oraz członkowie Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych. Takie formy kształcenia, jak w powyższych centrach, są adresowane głównie do osób, które napotykają wiele trudności i barier uniemożliwiających im dalszą edukację w tradycyjnej formie. W tego rodzaju kursach mogą wziąć udział np. osoby niepełnosprawne, osoby mieszkające daleko od uniwersytetów, ludzie pracujący za granicą, osoby wychowujące dzieci. Takie projekty cieszą się już ogólnokrajową renomą.
W auli będzie można spotkać studentów WSPiA, oraz przedstawicieli lubelskiego środowiska naukowego, m.in. z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Lubelskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego. Oprócz tego w wydarzeniu będą brać udział również przedsiębiorcy, przedstawiciele władz miasta i najważniejszych lubelskich urzędów. Organizatorzy przewidzieli również dla uczestników zwiedzanie Lublina.
Joanna Niećko