Potrącił kobietę na pasach

Obca kobieta ruszyła z pomocą ofierze wypadku. Zaraz za nią pobiegł kryminalny, który akurat był w pobliżu. Kierowca, który potrącił kobietę, został zatrzymany.

W środę (16 maja) po południu dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej przy ulicy Narutowicza w Chełmie. Jak się okazało, kierujący dostawczym citroenem, 57-letni mieszkaniec Chełma, potrącił znajdującą się na pasach 64-letnią chełmiankę. Moment uderzenia zobaczyła przechodząca nieopodal kobieta, która natychmiast podbiegła do poszkodowanej. Zaraz za nią na miejsce dotarł kryminalny z miejskiej komendy, który wykonywał akurat czynności w innej sprawie przy tej samej ulicy. Policjant udzielił pierwszej pomocy 64-latce. Kierowca został zatrzymany.

– Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. (pc)