Potrącił na pasach i uciekł

Emerytowany funkcjonariusz straży granicznej zasiądzie niebawem na ławie oskarżonych. 57-latek w stanie nietrzeźwości jechał samochodem z niesprawnym układem hamulcowym. Na przejściu dla pieszych potrącił kobietę, po czym uciekł z miasta.

Do zdarzenia doszło 31 marca, około godz. 19 na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z al. 3 Maja. 57-letni były pogranicznik, kierujący VW Polo, potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych obok „Lidla” 51-letnią kobietę. Mężczyzna nie zatrzymał się i nie wezwał pomocy dla poszkodowanej. Zbiegł w stronę Pokrówki.

Świadkowie zadzwonili pod 112. Skierowany na miejsce zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala pacjentkę z raną głowy, złamanymi kośćmi, stłuczonym udem i innymi urazami. Policjanci z chełmskiej komendy skontaktowali się z funkcjonariuszami z Krasnegostawu, przekazując im rysopis poszukiwanego auta.

Zaraz potem jadący na interwencję patrol z Siennicy Różanej zauważył stojącego na światłach awaryjnych VW z chełmską rejestracją. Kierowca szedł poboczem. Widać było, że auto jest uszkodzone (ślady wskazywały na potrącenie), a mężczyzna nie potrafił wyjaśnić jak do tego doszło. Był nietrzeźwy i twierdził, że jechał do rodziców. Został zatrzymany, zaraz potem usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Nie przyznał się do potrącenia kobiety i odmówił składania wyjaśnień.

Jak orzekli śledczy, mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa, nie dość dobrze obserwował drogę, jechał w stanie nietrzeźwości i nieumyślnie spowodował wypadek. Powołani do sprawy biegli orzekli, że 57-latek jest uzależniony i powinien zostać poddany przymusowej terapii, bo prawdopodobieństwo popełnienia przez niego podobnego czynu w przyszłości jest wysokie. Akt oskarżenia przeciwko byłemu funkcjonariuszowi SG trafił właśnie do sądu. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here