Potrącił seniorkę na pasach

W przechodzącą przez przejście dla pieszych 86-letnią kobietę uderzył samochód osobowy. Starsza pani trafiła do szpitala. Sprawą zajmują się policjanci pod nadzorem prokuratury.

Do wypadku doszło w czwartek (26 maja) około południa przy ul. 11 Listopada.

– Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Seat Leon 38-latek potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 86-letnią chełmiankę. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz apelują o ostrożność i skupienie uwagi za kierownicą do pozostałych użytkowników dróg. – Pamiętajmy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych każdy kierujący zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Przestrzeganie tej zasady jest bardzo ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze osób pieszych. Nieuwaga, zbyt duża prędkość lub gwałtowne manewry przed przejściem mogą mieć tragiczne skutki – przypomina komisarz Czyż.

Szczegółowe okoliczności czwartkowego wypadku będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratury. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here