Potrącony na przejściu

Nie będzie miło wspominał tegorocznych świąt Wielkiej Nocy 32-letni mieszkaniec Izbicy. W lany poniedziałek mężczyzna został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych. Trafił do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W poniedziałek wielkanocny po 20.00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Izbicy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący citroenem 66-letni mieszkaniec Zamościa, na prostym odcinku drogi potrącił pieszego. – Do zdarzenia doszło na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych. Poszkodowany, 32-letni mieszkaniec Izbicy, został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy – informuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.
Wyjaśnianiem dokładnych przyczyn zdarzenia zajmują się funkcjonariusze z krasnostawskiej komendy. Policjanci zwracają się też z apelem o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominają, że przed przejściem dla pieszych zawsze należy zdjąć nogę z gazu. (k)