Potrafią dbać o bezpieczeństwo

(28 listopada) W Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie odbył się X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem „Moje bezpieczeństwo zależy ode mnie”.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Chełmie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem”, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 oraz gospodarze – uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmie. Uczestnicy musieli wybrać te przedmioty, które ich zdaniem służą do poprawy bezpieczeństwa; rozwiązać quiz i przedstawić zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Łącznie drużyny miały do pokonania pięć zadań oraz zaprezentować prezentację przygotowaną pod hasło konkursu. Część praktyczna konkursu oparta była na udzieleniu pierwszej pomocy przy różnych urazach oraz przygotowaniu potraw, wykorzystując kuchenne sprzęty.
Wtorkowe spotkanie to nie tylko test wiedzy z zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole, domu oraz najbliższym środowisku, ale też sposób na udaną integrację uczniów z zaprzyjaźnionych szkół. Konkurs przygotowały i poprowadziły Barbara Kostrobała i Magdalena Terpiłowska w ramach realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. (pc)