Potrzeba 5 tysięcy biało-czerwonych paczek

Rozpoczyna się doroczna zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Wschodzie. To już 20. edycja akcji. Paczki dla naszych rodaków na Wschodzie przygotowywać można do 4 grudnia.


– Chciałbym zaprosić państwa do udziału w tej akcji. Polacy na Ukrainie, Polacy na Białorusi w tym zbliżającym się okresie świąteczno-noworocznym w sposób szczególny oczekują na biało-czerwone paczki z Polski, przede wszystkim dlatego, że już przez 20 lat takie paczki przekazujemy – tłumaczy Stanisław Gogacz, senator RP, pomysłodawca i koordynator akcji.

W tym roku do paczek, które trafią do naszych rodaków jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, można włożyć słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo-mięsne (w metalowych lub plastikowych opakowaniach), makaron, cukier, kasze, ryż, mleko w proszku, masę makową itp. Dzieci na pewno ucieszą małe zabawki-przytulanki. Organizatorzy przypominają, że nie prowadzą zbiórki odzieży i butów, nie przyjmują też książek.

– Polacy za wschodnią granicą czekają na prezenty, ale przede wszystkim czekają na dowody pamięci o nich przez nas, Polaków i wydaje się, że właśnie paczka z akcji „Polacy – Rodakom” pięknie wpisuje się w te oczekiwania. Mam wielką nadzieję, że i w tym roku uda nam się takie paczki przygotować w liczbie od 4000 do 5000 i wysłać za granicę, o co państwa bardzo proszę – dodaje senator.

Paczki są przygotowywane w takich miastach jak Lublin, Łuków, Puławy, Świdnik.

Emilia Kalwińska

W Lublinie dary do paczek można przynosić od 4 listopada do 4 grudnia br. Przyjmowane są w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek oraz piątek w godz. 12.00 – 16.00. w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego (naprzeciwko katedry, wejście przez bramę na podwórko) przy ul. Królewskiej 15.

W Świdniku dary przyjmowane są od 15 listopada w Klubie Emerytów i Rencistów NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”, ul. Niepodległości 13, od wtorku do piątku w godz. 9.00-12.00.
Akcję można wspomóc także datkiem finansowym, wpłacając pieniądze na konto: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział Lubelski, ul. Rynek 18, 20-111 Lublin, BANK PKO BP ODDZIAŁ LUBLIN: 44 1020 3150 0000 3202 0027 7392 z dopiskiem „Na akcję Polacy-Rodakom”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here