Potrzeby są większe, przeszkodą wzrost cen

Z dwóch wyremontowanych odcinków chodnika mogą już korzystać mieszkańcy. – Cieszymy się, ale nasze potrzeby w tym zakresie nie są w pełni zaspokojone – mówią.


Pierwszy wyremontowany fragment prowadzi od ulicy Kresowej – biegnie wzdłuż szkoły aż do amfiteatru. – To zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Na ten fragment przeznaczona została kwota 67 tysięcy złotych.

Liczyliśmy, że uda się wykonać roboty na powierzchni 560 metrów kwadratowych, ale ze względu na rosnące ceny udało się wyremontować tylko połowę planowego odcinka. Chcemy, aby chodnik został w przyszłości dokończony. Zastanawiamy się nad możliwymi rozwiązaniami – tłumaczy Józef Nowomiński, przewodniczący rady dzielnicy.

Założenia udało się zrealizować natomiast przy remoncie drugiego, 50-metrowego odcinka. Chodnik prowadzi od bloku Gospodarcza 32 w kierunku administracji osiedla. – Zadanie sfinansowaliśmy z rezerwy celowej przy wsparciu Zarządu Dróg i Mostów, który dołożył kwotę 5 tysięcy złotych. Całkowity koszt prac wyniósł 12 tysięcy zł – dodaje J. Nowomiński. GR