Powiat liczy na turystów

Powiat krasnostawski przygotował się do sezonu turystycznego. Już wiosną ukazała się mapa turystyczna, na której znalazły się niemalże wszystkie atrakcje oczekujące na turystów. Powiat mogą też zareklamować sami jego mieszkańcy wyjeżdżający na wakacje, odbierając specjalną ramkę pod tablicę rejestracyjną swojego auta.

– Mapa powiatu dostępna jest w jednostkach kultury, muzeum, bibliotece i MDK, a także w punkcie promocji starostwa w Krasnymstawie – mówi Sławomir Kamiński, rzecznik powiatu. Na mapie oznaczone są miejsca parkingowe, stacje benzynowe, a przede wszystkim baza noclegowa, z której mogą korzystać odwiedzający powiat goście. – Na drugiej stronie opisano ciekawe miejsca ilustrowane fotografiami. Jest informacja na temat najnowszej magistrali rowerowej Green Velo, która biegnie przez nasz powiat, a także oznakowane i opisane są szlaki turystyczne, piesze i samochodowe.
Nie zabrakło informacji o punktach gastronomicznych i miejscach rekreacyjnych. Na mapie znajdują się też podstawowe informacje dotyczące komunikacji, ochrony zdrowia i banków. Wymieniono także najważniejsze imprezy cykliczne odbywające się w ciągu roku na terenie powiatu. – Przy głównym szlaku komunikacyjnym nieopodal Karczmy u Fela, a także w Krasnymstawie zamontowano plansze z mapami i herbem powiatu. Będzie to z pewnością cenny drogowskaz dla turystów przemierzających teren powiatu – podkreśla Kamiński.
Z kolei dla samych mieszkańców powiatu krasnostawskiego, którzy wyruszają na wakacje własnym środkiem transportu, przygotowano promocyjne podkładki pod tablice rejestracyjne. – Będzie to z pewnością miły gadżet. Można go otrzymać w punkcie promocji. Serdecznie zapraszamy po ich odbiór – podsumowuje rzecznik. (kg)