Powiat wspomógł Ukrainę

Do Łucka trafiły pierwsze dary w ramach pomocy humanitarnej z powiatu krasnostawskiego. Żywność, środki higieny i czystości, artykuły medyczne na Ukrainę zawieźli starosta Andrzej Leńczuk, wiceprzewodniczący rady powiatu Mirosław Księżuk i szefowa laboratorium SP ZOZ w Krasnymstawie Elżbieta Puacz.

Samorządowcy z powiatu krasnostawskiego dary przekazali Wieczysławowi Rublowi – deputowanemu Rady Najwyższej Ukrainy, Aleksandrowi Omelczukowi – przewodniczącemu Łuckiej Rady Obwodowej oraz Jurijowi Rojko – deputowanemu Wołyńskiej Rady Obwodowej, w miejscowości Ustiług w Ukrainie. Przedstawiciele strony ukraińskiej podkreślili, że była to pierwsza pomoc humanitarna skierowana przez partnerski samorząd z Polski. Wyrazili także akces pośredniczenia w dystrybuowaniu darów przekazanych w ramach pomocy humanitarnej dla całego obwodu wołyńskiego.

W najbliższym czasie Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, jak informuje Aleksandra Stachula, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji, planuje przekazanie darów dla innego rejonu partnerskiego. W ramach zbiórki przekazano przede wszystkim produkty pierwszej potrzeby: żywność, środki higieny i czystości, artykuły medyczne przeznaczone dla szpitala w Łucku.

Dary przygotowano we współpracy z następującymi firmami: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, Lubella Food, Oddział KSC S.A. „Cukrownia Krasnystaw S.A.”, RSP Zagroda, SP ZOZ w Krasnymstawie. Samochód do ich przewozu udostępnił Janusz Mazurek właściciel firmy Mazurek Metal. Starostwo wszystkim darczyńcom składa serdeczne podziękowania za udzieloną pomoc. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here