Powiatowe spotkania z kolędą

Już po raz szesnasty dzieci i młodzież z terenu powiatu krasnostawskiego spotkały się na wspólnym kolędowaniu w Młodzieżowym Domu Kultury. Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs wokalny „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Zmagania oceniane były przez Jerzego Żuka, Weronikę Pazynę i Katarzynę Gałus. Miłą niespodziankę sprawił wszystkim swoim występem Zespół Kolędniczy z KDK. Oprócz wokalistów w uroczystości wzięli udział m.in. przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko, wiceprzewodniczący rady powiatu Mirosław Księżuk oraz Ewa Nieścior – przewodnicząca komisji oświaty.

Tytuły laureata konkursu: Iga Bławat z SP nr 1 w Krasnymstawie (opiekun – Anna Madeja), Klaudia Żuk z ZS nr 3 w Krasnymstawie (Leszek Darmochwał), Martyna Liśkiewicz z SP nr 1 w Krasnymstawie (Adriana Łysakowska), Anna Błaszczak z SP nr 4 w Krasnymstawie (Marta Cięciera), Oliwia Burdan z SP w Małochwieju Dużym, Jakub Nizio z I LO w Biłgoraju, Amelia Magier z KDK (Monika Pohl), zespół wokalny „Jak Zawsze” z SP nr 4 w Krasnymstawie (Leszek Darmochwał).

Wyróżnienia otrzymali: Julita Mazurek z SP nr 4 w Krasnymstawie (Małgorzata Wróbel), Maja Kucharska z SP nr 4 w Krasnymstawie (Barbara Chlebuś), Maia Szostak SP nr 5 w Krasnymstawie (Bożena Mąka), Oliwia Mazurek z ZS nr 3 (Leszek Darmochwał), Zuzanna Górska z KDK (Monika Pohl), Maja Wójcik z SP w Orłowie Murowanym, Justyna Wysocka z I LO w Krasnymstawie (Agnieszka Chwaszcz) i Wiktoria Jóźwiak z II LO w Krasnymstawie (Monika Adamczuk-Szamik). (k)