Powiatowy Eko Piknik

Przed Starostwem Powiatowym w Krasnymstawie odbył się Eko Piknik, integrujący społeczność lokalną poprzez turystykę, kulturę, folklor i historię. Impreza była elementem projektu pn. „Historia i teraźniejszość – ślady węgierskie na ziemi krasnostawskiej”.

Piknik miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego oraz promocję polskiej, tradycyjnej i lokalnej żywności przez koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego.

Pierwszym punktem organizowanego wydarzenia był rajd rowerowy Eko Kraszczady, który przebiegał ulicami miasta oraz przez malownicze zakątki powiatu, wąwóz lessowy i rezerwat przyrody „Wodny Dół”. Łącznie trasa liczyła około 15 km, ale została skrócona z powodu warunków atmosferycznych.

W trakcie pikniku przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie znakowali rowery. Odbyła się też prezentacja sprzętu policyjnego, pokaz reanimacji, pomiar ciśnienia i cukru. Nie zabrakło licznych atrakcji m.in. konkursu wiedzy dla dzieci i dorosłych z nagrodami. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali darmowy poczęstunek – węgierski gulasz. Na scenie wystąpiły: kapela „Cukrowniacy” z udziałem grupy wokalnej „Aktywny Senior”, zespoły z MDK w Krasnymstawie oraz Galina Konach z Ukrainy. Koncert finałowy w rytmach węgiersko-cygańskich zagrał zespół Carmen. Patronat honorowy nad piknikiem objęli Teresa Hałas – poseł na Sejm RP, Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here