Powieści górą

Prawie 13 i pół tysiąca czytelników wypożyczyło w ubiegłym roku z Chełmskiej Biblioteki Publicznej ponad 286 tysięcy książek. Największym powodzeniem cieszy się beletrystyka. W równym stopniu lubiani są autorzy polscy, jak i zagraniczni. Najpoczytniejsze tytuły to: „Księżniczka z lodu” Camilli Lackberg, najdłuższa kolejka oczekujących jest na powieść „Nowe pokolenie” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.

W 2016 roku z usług Chełmskiej Biblioteki Publicznej skorzystało 13 477 czytelników, to jest około czterdziestu osób dziennie. Wypożyczono 286 840 książek, co daje 21 książek rocznie na jednego czytelnika.
– Upodobania czytelnicze użytkowników ChBP są bardzo różne – mówi Robert Chełmicki, dyrektor ChBP w Chełmie. – Oczywiście zależy to od zainteresowań, wieku, płci i stopnia dojrzałości czytelniczej. W równym stopniu czytelnicy korzystają z literatury obcej jak i polskiej. Najczęściej jest to beletrystyka.
W ostatnich miesiącach największym powodzeniem wśród czytelników ChBP cieszyły się następujące tytuły: „Księżniczka z lodu” Camilli Lackberg , „Sanktuarium” Nory Roberts, „Alibi na szczęście” Anny Ficner-Ogonowskiej, „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkins, „Zakład o miłość” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, „Tatiana i Aleksander” Pauliny Simons, „Wymarzony dom” Magdaleny Kordel czy „Czarne Wzgórza” Nory Roberts.
Na wiele tytułów czytelnicy – po uprzednim zarezerwowaniu – oczekują w kolejce. Najdłuższa kolejka oczekujących jest na powieści: „Nowe pokolenie” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, „Anioł do wynajęcia” Magdaleny Kordel, „Dziewczyna w walizce” Raphaela Montesa i „Światło między oceanami” M. L. Stedman.
A za tydzień – co czytają samorządowcy… (mo)