Powrócą pływackie tradycje

Nowa kryta pływalnia w Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka przy ul. Smyczkowej w Lublinie została w ubiegły wtorek oficjalnie otwarta. Odnowienie trzydziestoletniego obiektu kosztowało miasto 3,5 mln złotych.
Na ponowne otwarcie tego basenu uczniowie czekali od dawna. W szkole działa jedyna w naszym województwie klasa pływacko-ratownicza, w której uczy się dwanaścioro dzieci.
– Uczniowie mają po dziesięć godzin wychowania fizycznego, osiem samego pływania, w tym dwie godziny ratownictwa wodnego – mówi Jacek Filanowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 5. Szkolny basen w godzinach popołudniowych i w soboty otwarty jest również dla lublinian. Bilet normalny kosztuje 8 zł, a ulgowy dla młodzieży szkolnej i studentów – 6 zł.

Kryta pływalnia przy Smyczkowej powstała 30 lat temu. Jej generalny remont wykonano za pieniądze pochodzące z budżetu miasta. – Odnowiono nieckę basenu, sieć instalacji wodnych, wyremontowano część socjalną i sanitarną, wymieniono również okna. To był naprawdę wielki remont – mówi Stanisław Rodak, dyrektor Gimnazjum nr 5. W następnej kolejności odnowiona ma zostać elewacja szkoły i boisko.(EM.K.)