Powstała piosenka o Krasnymstawie

W pierwszych dniach grudnia zakończyła się realizacja projektu muzycznego pod nazwą „Krasnystaw Young Vocal Challenge”, zorganizowanego w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2021.

To nowatorskie wokalne przedsięwzięcie skierowane było do uczniów krasnostawskich szkół i polegało na wybraniu spośród wszystkich zgłoszeń grupy osób, które wzięły udział w warsztatach wokalnych. Młodzi wokaliści nagrali następnie covery znanych utworów, a także wspólną autorską piosenkę pt. „Małomiejska twarz”, która nawiązuje do realiów życia w małym mieście, jakim jest Krasnystaw, a także odnosi się do świata mediów społecznościowych.

Dopełnieniem całości były nagrania profesjonalnych teledysków, na których pojawiły się ciekawe miejsca związane z Krasnymstawem. „Krasnystaw Young Vocal Challenge” dał uczniom krasnostawskich szkół możliwość rozwoju ich talentów wokalnych. Mieli szansę na współpracę z profesjonalną instruktorką wokalną Katarzyną Kłosowską, która pomagała im przy doborze repertuaru i szlifowaniu umiejętności. Młodzież nabyła także obycia z kamerą poprzez współpracę z Bartłomiejem Dąbrowskim. Realizacją dźwięku zajął się Krzysztof Dąbrowski, a podczas trwania projektu uczestnicy mogli liczyć na pomoc Magdaleny Wójcik, wokalistki zespołu Goya.

Koordynatorem akcji był Marcin Wilkołazki, opiekun młodzieżowej rady miasta Krasnystaw. W nagraniu piosenki wzięli udział: Anna Błaszczak, Patrycja Chwała, Krystian Janiuk, Zuzanna Tymochowicz oraz Kustyna Wysocka z I LO w Krasnymstawie, Sebastian Łukasik z SP nr 1 w Krasnymstawie i Tomasz Złomańczuk z II LO w Krasnymstawie. Efekty pracy młodych krasnostawskich wokalistów można obejrzeć i posłuchać na kanale YouTube: Krasnystaw Young Vocal Challenge. (kg)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here