Powstaną tanie mieszkania na wynajem

Podpisana w ubiegłym tygodniu w Trybunale Koronnym umowa umożliwi budowę w Lublinie mieszkań na wynajem z niskim czynszem

1000 mieszkań z niskim czynszem na wynajem powstanie w Lublinie! To efekt współpracy miasta z Krajowym Zasobem Mieszkaniowym w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

We wtorek Krzysztof Żuk, prezydent Lublina oraz Bartłomiej Druziński, prezes KZN, w obecności posłanki Moniki Pawłowskiej i wicemarszałka Zbigniewa Wojciechowskiego podpisali umowę o współpracy. Miasto do spółki SIM Lubelskie wniesie grunt, na którym powstaną budynki. Mieszkania zbudowane zostaną przy planowanym przedłużeniu ul. Dekutowskiego w kierunku ul. Wyzwolenia. Będą dedykowane dla osób, których dochód przekracza progi umożliwiające wynajem lokum komunalnego. Czynsz takiego mieszkania ma nie przekraczać 12 lub 13 zł za m2.

– Cieszę się, że udało nam się porozumieć z KZN co do współdziałania. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego faktu, w tym pani poseł Monice Pawłowskiej i wicemarszałkowi województwa Zbigniewowi Wojciechowskiemu – powiedział Krzysztof Żuk, dodając że we wrześniu pod obrady Rady Miasta trafi uchwała w tej sprawie.

Do spółki SIM mogą też dołączyć także sąsiednie gminy. Jak zapowiedział Bartłomiej Druziński, prezes KZN każda może liczyć na 3 mln zł na objęcie udziałów w spółce, a także 10 proc. kosztów budowy. – Potem samorządy będą mogły się starać o bezzwrotny grant w wysokości do 35 proc. wartości inwestycji – dodaje B. Druziński.

W Polsce powstało do tej pory 9 spółek SIM między innymi w województwach, warmińsko-mazurskim i pomorskim (SIM KZN Północ), świętokrzyskim, małopolskim i śląskim (SIM SMS) czy łódzkim. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here