Powyginaj śmiało ciało

A tak świętowaliśmy międzynarodowy dzień jogi w Chełmie w ubiegłym roku

Już dziś warto zapisać sobie tę datę. 17 czerwca o godz. 10 rusza świętowany na całym globie Dzień Jogi. Miłośnicy tej indyjskiej filozofii świętować będą również w Chełmie.

Doskwierają ci bóle głowy, stawów, kręgosłupa? Chcesz zrzucić parę kilogramów, a może zwiększyć siłę i wydolność mięśni? Doskonałym rozwiązaniem może być dla ciebie joga. To rodzaj aktywności fizycznej, który nie tylko wzmocni twoje zdrowie i kondycję fizyczną, ale także poprawi nastrój.

– Może to brzmi jak banał, ale joga daje radość życia. Nie usuwa z niego problemów, ale pozwala inaczej na nie patrzeć. Trudno o tym mówić. To po prostu trzeba poczuć – podkreśla Grażyna Błaszczuk, certyfikowany nauczyciel jogi i właścicielka szkoły KlubJoga, która zaprasza 17 czerwca o godz. 10 do Parku Miejskiego przy ul. Lubelskiej na nietypowe zajęcia.

– Zachęcamy do udziału wszystkich miłośników jogi, ale także tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o tej aktywności fizycznej – mówi.

Na zajęcia do parku może przyjść każdy. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy i – jeśli ktoś posiada – to także matę do ćwiczeń, bo na miejscu ich liczba będzie ograniczona. Udział w zajęciach jest bezpłatny. (mg, fot. Maciej Kołodziej)