Pożegnanie dyrektora

3 września w SP w Krupem rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Rozpoczęcie roku szkolnego miało jednak nietypowy charakter, bo towarzyszyło mu pożegnanie z wieloletnim dyrektorem placówki Henrykiem Długoszem.

Henryk Długosz związany był z SP w Krupem od 37 lat, a od 32 lat kierował placówką. Dyrektor cieszył się dużym autorytetem i szacunkiem wśród uczniów, rodziców oraz grona pedagogicznego. Świadczą o tym liczne podziękowania wyrażone w słowach, piosenkach i upominkach. Nie obyło się bez łez wzruszeń. Długosz odszedł na emeryturę rok przed końcem kadencji. W czerwcu 2018 r. odbył się konkurs na nowego dyrektora szkoły, którym została Izabela Józefowska.

W rozpoczęciu roku szkolnego i pożegnaniu dyrektora Długosza wzięli udział m.in.: Wojciech Kowalczyk – pełniący obowiązki wójta gminy Krasnystaw, Janina Wiechnik – wiceprzewodnicząca rady gminy Krasnystaw, ks. Piotr Hawryluk – proboszcz parafii w Krupem, Wiesław Kocimski – prezes OSP w Krupem i Agnieszka Pastuszak – przewodniczącą rady rodziców. (k)