Pożegnanie Kozienaliów

Koncerty przy ul. Bernardyńskiej zakończyły XXV Lubelskie Dni Kultury Studenckiej.
Ostatni ich etap – Kozienalnia odbyły się na terenach Browarów Lubelskich przy ul. Bernardyńskiej 15. Przez trzy dni – od 20 do 22 maja – setki młodych osób wzięły udział w licznych koncertach. Na dwóch scenach zaprezentowali się m.in.: O.S.T.R., Rasmentalism, Kaliber 44, Marika, Organek, Piotr Rogucki, Modestep DJ set, Mela Koteluk, Łąki Łan, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, a także Dawid Podsiadło.
Oprócz koncertów zaplanowano szereg imprez towarzyszących. Wśród nich: maraton filmowy, występy kabaretów, przegląd muzyki alternatywnej, a także szkolenia z samoobrony dla studentek.
Ponadto miniony tydzień obfitował w wydarzenia zorganizowane w ramach KULturialiów. 15 maja odbył się KULturaliowy Kabareton w Centrum Spotkania Kultur, na którym wystąpił Kabaret Młodych Panów oraz duet z Kabaretu Moralnego Niepokoju. 19 maja na dziedzińcu gmachu głównego KUL odbyły się Kulinarna. Tego samego dnia na Kampusie Wschodnim na Majdanku przygotowano kino samochodowe, zaś od 19 do 22 maja w hali sportowej KUL odbyła się Żonglerska Lubelska Konwencja ŻeLKa. Było to coroczne spotkanie sympatyków sztuki Nowego Cyrku, w którym uczestniczyli żonglerzy, ekwilibryści, osoby zajmujące się sztuką fireshow czy slackliningiem.