Pożegnanie maturzystów II LO

W dniach 4-5 maja uczniowie klas maturalnych w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie mogli odebrać upragnione świadectwa. W tym roku 48 uczniów klas trzecich ukończyło liceum i przystąpi do egzaminów maturalnych. Tradycją szkoły jest przyznawanie jednemu z absolwentów Nagrody Patrona Szkoły.

Nagrodę kapituła przyznaje uczniowi, który zbliża się do ideałów wskazanych przez patrona, akceptuje wartości bliskie Norwidowi, twórczo uczestniczy w życiu społecznym oraz cieszy się dobrą opinią w środowisku. W tym roku do nagrody nominowano 4 uczniów: Annę Kasprzak, Maję Czajkę, Marcina Rudzkiego i Zofię Kędrę. Wszyscy otrzymali dyplomy i pamiątkowe grawertony, a główna Nagroda Patrona trafiła do Mai Czajki. W tym roku główną nagrodą był tablet.

Od wielu już lat fundatorami Nagrody Patrona są: Marek Nowosadzki – wicestarosta krasnostawski, były nauczyciel historii w „Norwidzie” oraz ks. dziekan Roman Skowron – proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i były katecheta liceum. – Jest mi niezmiernie miło, że otrzymałam Nagrodę Patrona – mówi Maja Czajka. – Chciałabym wszystkim podziękować za wsparcie, pokładane we mnie nadzieje, poświęcony czas i szlifowanie moich umiejętności w trakcie tych trzech lat w II LO.

Swoją nagrodę chcę dedykować wszystkim tegorocznym absolwentom, wraz z którymi, wspólnymi siłami staraliśmy się podejmować wszelkiego rodzaju działania na rzecz szkoły. Były to dla mnie lata pełne niesamowitych przeżyć, nowych doświadczeń i przede wszystkim pogłębiania swojej wiedzy. Przed nami, maturzystami, największy sprawdzian umiejętności. Nasi nauczyciele dołożyli wszelkich starań, by tegoroczna matura była powodem do dumy! Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, za przyznane mi wyróżnienie, żałuję, że odbierałam je w takich okolicznościach.

Mam nadzieję, że jeszcze przyjdzie czas na to, by podziękować wszystkim osobiście – dodaje uczennica II LO. Średni wynik ocen uzyskanych przez tegorocznych maturzystów II LO to 3,74. Najlepszymi uczniami klas trzecich okazali się: Maciej Słowiński (średnia 5,1), Zofia Kędra (4,65), Anna Kasprzak (4,44), Maja Czajka (5,0), Paweł Kurek (4,89), Natalia Stępniak (4,56). Najwyższą frekwencją mogą się pochwalić: Maciej Słotwiński (100 procent), Anna Kasprzak (96,67), Dominika Osina (96,6), Dominika Dębczuk (100), Paweł Kurek (100).

Nagrodzeni za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce, działalność społeczną, reprezentowanie szkoły w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych zostali: Maciej Słotwiński, Anna Kasprzak, Zofia Kędra, Maja Czajka, Paweł Kurek, Marcin Rudzki. Nagrodę za działalność w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Iluzjon” otrzymali: Aleksandra Węcławek, Paweł Kurek, Marcin Rudzki i Filip Rybczyński. (k)