Pożegnanie z Europą

Romana Roszak w sobotnim meczu z Lokomotivą zdobyła dla MKS FunFloor Perła Lublin aż 16 bramek, notując 80% skuteczność!

Szczypiornistki MKS FunFloor Perła Lublin nie zagrają w fazie grupowej Ligi Europejskiej EHF. Po porażce przed tygodniem w Zagrzebiu z RK Lokomotiva 21:25, lublinianki okazały się gorsze od Chorwatek także w rewanżu, rozegranym w sobotę hali Globus, przegrywając 27:29.

Lublinianki w rewanżu robiły wszystko, by odrobić straty i dość szybko im się udało uzyskać czterobramkową przewagę. Choć po 120 sekundach to rywalki prowadziły 2:1, to cztery minuty później było już 6:2 dla MKS, dzięki świetnej postawie w lubelskiej bramce Weroniki Gawlik oraz niezwykle skutecznej od samego początku w ataku Romanie Roszak, która ostatecznie sobotni mecz zakończyła z aż 16 trafieniami.

Mur ustawiony w bramce przez kapitan lubelskiej drużyny udało się w końcu skruszyć prawoskrzydłowej zespołu gości, Josipie Mamic. W 12. minucie przewaga biało-zielonych stopniała do dwóch trafień (8:6), a siedem minut później na tablicy wyników pojawił się remis (10:10).

Gdy w 22. minucie po kolejnych dwóch trafieniach Teny Petika Locomotiva uciekła na dwie bramki (11:13) stało się jasne, że odrobić straty z pierwszego spotkania i awansować do fazy grupowej Ligi Europejskiej będzie niezwykle trudno. Oczywiście lublinianki nie poddawały się, ale zespół gości pozwolił im do końca spotkania jedynie na doprowadzenie dwukrotnie do remisu – tuż przed przerwą (14:14) i w 43. minucie (19:19). MAG

MKS FunFloor Perła Lublin – RK Lokomotiva Zagrzeb 27:29 (14:14)

MKS: Gawlik, Wdowiak, Razum – Roszak 16, Gęga 2, Szarawaga 2, Masna 2, Płomińska 2, Szynkaruk 1, Achruk 1, Portasińska 1, Więckowska.

Lokomotiva: Besen 1, Ivancok – Mamic 7, Posavec 7, Petika 5, Malec 5, Simara 2, Lisjak 1, Curic 1.

Kary: MKS – 6 minut, Lokomotiva – 16. Sędziowały: Viktorija Kilauskaite, Ausra Zaliene (Litwa). Widzów: 970.