Poznawali tajniki dziennikarstwa

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, jak powstają kolejne numery „Nowego Tygodnia”

W tym roku na uczniów, którzy spędzają ferie w Lublinie, czeka wiele atrakcji. Jedna z nich spotkała dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej św. Antoniego (głównie ze Szkoły Podstawowej nr 44) w czwartek, gdy wraz z opiekunkami odwiedziły Filę nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lwowskiej. Przez ponad godzinę małolaty mogły poznawać tajniki dziennikarstwa!


O pracy w mediach opowiadał dzieciom nasz redakcyjny kolega Krzysztof Basiński, pracujący w „Nowym Tygodniu” od początku istnienia tygodnika, tj. od 2006 roku, były dziennikarz „Kuriera Lubelskiego” i Radia Centrum.

– Pan redaktor był u nas już przed rokiem. Spotkanie, w którym uczestniczyły wówczas dzieci z Klubu Osiedlowego Odeon, cieszyło się sporym zainteresowaniem. Teraz poprosiliśmy naszego gościa, by przybliżył tajniki niezwykle trudnej, ale ciekawej pracy podopiecznym świetlicy środowiskowej św. Antoniego.

Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści, a także oglądali najnowsze wydanie tygodnika. Pytaniom nie było końca – relacjonuje Anna Pawlak z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 11, pomysłodawczyni dziennikarskich warsztatów. MAG