Praca dla Ukrainek

Wójt gminy Fajsławice, Janusz Pędzisz, chce dać pracę trzem Ukrainkom. Jak mówi, kobiety są aktywne i nie chcą siedzieć w bezczynności. Najpierw zostaną zatrudnione w ramach stażu na mocy porozumienia gminy z Powiatowym Urzędem Pracy w Krasnymstawie.

Gmina Fajsławice wyciągnęła pomocną dłoń dla kobiet i dzieci z Ukrainy, które uciekły ze swojej ojczyzny przed wojną. Trzy z nich, pochodzące z miasta Żytomierz, zgłosiły się do wójta Janusza Pędzisza z prośbą o pracę.

– Kobiety są bardzo aktywne, chcą coś robić, nie zamierzają siedzieć w bezczynności – mówi Janusz Pędzisz. – Uznałem, że warto im pomóc.

Wójt Pędzisz zamierza zatrudnić panie do prac porządkowych. – Bariera językowa powoduje, że innych czynności nie można im zlecić – podkreśla włodarz gminy Fajsławice.

Gmina zatrudni kobiety na staż w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Krasnymstawie. Zielone światło dał dyrektor PUP, Janusz Rzepka. Kobiety dostaną pracę w ramach stażu na okres sześciu miesięcy. Po tym czasie gmina będzie musiała zatrudnić je dodatkowo na co najmniej pół etatu na minimum jeden miesiąc.

Każda z nich w ramach stażu dostanie 1 400 zł brutto miesięcznie. – Dla tych kobiet to duża pomoc, one zdają sobie z tego sprawę. Wiemy również, że w każdej chwili mogą wrócić do swojego kraju, jeśli tylko zakończą się działania wojenne i przerwać staż. Mimo to, warto im pomóc, bo na to zasługują. Chcą pracować – dodaje wójt Pędzisz. ps

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here