Prace ruszą z kopyta

Jeszcze w tym roku sportowcy z klubu „Vojsławia” w Wojsławicach mają korzystać z nowoczesnego zaplecza, które powstanie na gminnym stadionie. Gmina dostała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 850 tys. zł dofinansowania, bez którego inwestycja nie powstałaby.

Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice, nie ukrywa swojego zadowolenia z pozyskanej dotacji. – Bez niej zaplanowana przez nas na bieżący rok inwestycja nie zostałaby zrealizowana – mówi. – Cieszy fakt, że nasz wniosek został pozytywnie oceniony i zakwalifikowany do dofinansowania.

Gmina Wojsławice zaplanowała budowę zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z infrastrukturą na stadionie sportowym, mieszczącym się przy ul. Grabowieckiej. – Boisko nie posiada ani szatni, ani sanitariatów. Brakuje też przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych i energetycznych. Dzięki inwestycji powstaną profesjonalne szatnie dla zawodników i sędziów, będą toalety, prysznice, a także magazyn na sprzęt sportowy – wymienia wójt Gołębiowski.

Lada dzień gmina ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy. – Inwestycję chcemy oddać do użytku jeszcze w tym roku – tłumaczy wójt. – Gmina już na swój koszt wykonała drogę dojazdową do stadionu z płyt typu jomb. Powstają też nowe miejsca parkingowe. Roboty są prowadzone przez naszych pracowników.

Gmina planuje również przebudowę płyty boiska. – Wszystko zależy od ceny, jaką uzyskamy na przetargu. Jeśli powstaną oszczędności, zrobimy ją w tym roku – podkreśla Henryk Gołębiowski.

Koszt samej budowy zaplecza sanitarno-szatniowego został oszacowany na ponad 1,1 mln zł. Dofinansowanie, jakie dostały Wojsławice, wynosi 850 tys. zł. Gmina będzie musiała dołożyć do inwestycji ponad ćwierć miliona złotych. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here