Pracowita sobota danowców

W sobotę LKSW Dan Świdnik zorganizował kolejne seminarium szkoleniowe. Tym razem było ono poświęcone walce sportowej w formule pointfighting, a naszych sportowców już po raz drugi odwiedziła trenerka kadry narodowej kadetów Emilia Szabłowska z klubu Ninja Academy Warszawa.


Ogółem w dwóch grupach trenowało ponad 50 osób, a obok danowców w szkoleniu wzięli udział reprezentanci Azji Pabianice. Mniej zaawansowani uczestnicy trenowali technikę podstawową i proste elementy taktyczne. Starsi odbyli dwie jednostki treningowe – taktyczną i sparingową zakończoną miniturniejem. Wśród uczestników było pięciu zawodników kadry narodowej kadetów oraz wielu medalistów mistrzostw Polski w kickboxingu i taekwon-do, a wyrównany poziom ćwiczących umożliwił cenną wymianę doświadczeń. Emilia Szabłowska pozytywnie oceniła przebieg seminarium stwierdzając, że zawodnicy zaprezentowali wyższy poziom niż podczas jej poprzedniej wizyty w maju 2019 roku. Świdnickie szkolenie odbyło się przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik.

– Obok wartości szkoleniowych takie seminaria mają także cele integracyjne – mówi trener Piotr Bernat. – Spotykają się zawodnicy poszczególnych sekcji, dołączają do nas pabianiccy sportowcy, świetnie znający się z naszymi ze wspólnych wyjazdów i obozów. Przy znacznie okrojonym kalendarzu startów nawet tego typu sparingi stają się wyzwaniem i pomagają podnosić poziom. W wewnętrznym turnieju mieliśmy w dwóch kategoriach w finałach zawodników, którzy walczyli także w finałach mistrzostw Polski.

Wśród kadetów młodszych mistrz kraju Kacper Głowienka ponownie spotkał się z wicemistrzem – Jankiem Hawryszem, zaś wśród kadetów starszych w finale spotkali się mistrz Polski z kategorii -57 kg Jakub Trześniak z wicemistrzem z kategorii -63 kg Michałem Markowskim. Walki były ciekawe i mimo towarzyskiego charakteru bardzo zacięte.

W tym roku danowcy planują jeszcze wziąć udział małym składem w Pucharze Krakowa w taekwondo, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 grudnia.

Kolejny start zaplanowany jest pod koniec stycznia na Grand Prix Polski w kickboxingu organizowanym w Mińsku Mazowieckim. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here