Pracowity tydzień danowców

Ubiegły tydzień był niezwykle gorący dla zawodników oraz trenerów LKSW Dan i to nie tylko z powodu panującej aury. Najpierw w Społecznej Szkole Podstawowej im S.F. Klonowica w Lublinie odbył się „Taekwon-do Day”, następnie w Świdniku egzaminy na wyższe stopnie cząstkowe i pełne w taekwon-do.


W Taekwon-do Day”, czyli pierwszym wewnętrznym turnieju dla ćwiczących z klas 0, 1a i 1j, udział wzięło 24 zawodników i zawodniczek, którzy przez cały rok szkolny w miejscowej sekcji poznawali tajniki TKD pod okiem instruktora Łukasza Staińskiego. Warto dodać, że każdy startował we wszystkich konkurencjach, czyli dwóch kategoriach układów (Saju Jirugi i i Saju Makgi), technice specjalnej Twimyo Nopi Ap Chagi oraz walce soft stick.

Rekordzistą okazał się Kostek Kuzioła, który zwyciężył we wszystkich swoich czterech startach. Za zajęte miejsca przyznawano dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Imprezę uroczyście otworzyła dyrektor Virginia Sitarz, podając koreańską komendę do ukłonu! Turniej był dla zawodników także egzaminem na stopnie.

W Świdniku odbywały się z kolei egzaminy na wyższe stopnie cząstkowe i pełne w taekwon-do. Danowcy swoje umiejętności prezentowali przed trenerem głównym Dana Piotrem Bernatem (VI dan) oraz instruktorem Łukaszem Staińskim (I dan). Promowani na stopnie cząstkowe otrzymali dyplomy klubowe, zaś na stopnie związkowe – certyfikaty Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do oraz nowe pasy. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here