Pracownia w nagrodę

SP nr 5 w Krasnymstawie została laureatem wojewódzkiego konkursu ekologicznego i otrzymała nagrodę główną, czyli wyposażenie pracowni biologicznej za 35 tys. zł.

Konkurs „25 na piątkę z plusem!” zorganizowany został dla uczczenia 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 17 grudnia w urzędzie wojewódzkim w Lublinie, nagrody laureatom konkursu wręczyli prezes WFOŚiGW i lubelski kurator oświaty.

Miło nam poinformować, że laureatami konkursu została SP nr 5 w Krasnymstawie. Autorami nagrodzonej pracy byli uczniowie klasy siódmej: Diana Smorga, Aleksandra Miszczak, Igor Sawa, Aleksandra Zborowska i Amelia Kuzioła, zaś opiekunem grupy – nauczyciel biologii Marta Ziarko.

– Przystępując do konkursu wykorzystaliśmy podejmowane przez szkołę proekologiczne działania oraz potencjał naszych wychowanków, otwarty umysł i spontaniczność. Dzięki kreatywności młodych ekologów, talentom i wytężonej pracy możemy się dziś pochwalić ogromnym sukcesem – mówi Marta Ziarko. Nagrodą główną w konkursie było wyposażenie pracowni biologicznej o wartości 35 tys. zł. (kg)