Pracownica banku przejmowała konta klientów

Pracownica banku przejmowała konta klientów indywidualnych i firm, i zaciągała pożyczki w parabankach. Kobieta została zatrzymana przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Sprawa ma charakter rozwojowy – mówi kom. Andrzej Fijołek z zespołu prasowego KWP.


Trwa szacowanie strat, jakie wyrządziła nieuczciwa pracownica banku swoją działalnością oraz ustalanie wszystkich pokrzywdzonych osób oraz firm. Oszustkę namierzyli policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie.

– Jak wynika z ustaleń śledczych kobieta przejmowała konta bankowe, które od pewnego czasu nie były używane. 42-latka weryfikowała aktywność posiadaczy rachunku i w przypadku braku „ruchu” na rachunku zmieniała dane dostępowe w postaci hasła, adresu email oraz numeru telefonu do kontaktu, na numery będące w jej posiadaniu. Następnie używając danych osobowych użytkownika rachunku, składała wnioski o pożyczkę w różnych firmach parabankowych – wyjaśnia szczegóły przestępczego procederu kom. Andrzej Fijołek z zespołu prasowego KWP Lublin.

Postępowanie prowadzą policjanci z IV komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin Południe w Lublinie. Zatrzymanej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. LT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here