Pracy nie stracą

Dobra wiadomość dla nauczycieli Gimnazjum nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 11. Wszyscy pedagodzy, zatrudnieni w tych placówkach przez mianowanie, w nowym roku szkolnym 2017/2018 zachowają pracę. – W kilku przypadkach mogą być jedynie ograniczenia etatów – mówi Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Chełm.

Od 1 września Gimnazjum nr 6, w związku z reformą oświatową, zostanie połączone ze Szkołą Podstawową nr 11. Powstanie ośmioletnia podstawówka z oddziałami gimnazjalnymi. Placówka będzie mieściła się w zmodernizowanym przed kilkoma laty budynku przy ul. Powstańców Warszawy 10. Nauczyciele zwłaszcza „Szóstki” obawiali się, że przez fuzję wielu z nich straci pracę, dlatego też gorąco namawiali urzędników, by ci wyrazili zgodę na utworzenie dodatkowej szkoły podstawowej z naborem do klas pierwszej, czwartej i siódmej. Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty w chełmskim magistracie, od samego początku zapewniał, że żaden z nauczycieli nie straci pracy, a gdy dla któregoś zabraknie godzin, miasto pomoże znaleźć je w innej placówce.
– Trwają prace nad arkuszem organizacyjnym na rok szkolny 2017/2018 – wyjaśnia A. Okoński. – Z pierwszych ustaleń między dyrektorami SP nr 11 i Gimnazjum nr 6 wynika, że żaden z nauczycieli zatrudnionych przez mianowanie nie straci pracy. W kilku przypadkach będą ograniczenia etatów. Pięciu pedagogów zostanie przeniesionych do innych szkół, bo z kolei tam będą wolne etaty. Staramy się, by zagospodarować wszystkich nauczycieli.
W środę 29 marca br. rada miasta podejmie ostateczną uchwałę o przeprowadzce Szkoły Podstawowej nr 11 do budynku Gimnazjum nr 6 przy ul. Powstańców Warszawy 10. (ptr)