Prawdziwa lekcja historii

Już po raz szósty 11 listopada w Lublinie odbyła się Lubelska Mila Niepodległości. Tegoroczny bieg pod hasłem „Budzimy Lublin na Niepodległość” rozegrany został w nieco innej formule niż te wcześniejsze.


Do 2019 roku bieg organizowany przez Fundację „Ruchu Solidarności Rodzin”  odbywał się po zmroku w centrum Lublina i Starego Miasta. W ubiegłym roku w związku z epidemią i zaostrzeniem reżimu sanitarnego postanowiono zorganizować wirtualny bieg. Tym razem biegacze rywalizowali  w świąteczne przedpołudnie na alejkach Ogrodu Saskiego. Ze względu na pandemię wprowadzono limit uczestników (550).

– Był to dla mnie wyjątkowy bieg i nie tylko ze względu na jego niepodległościowy charakter ale również był walką ze słabościami i ograniczeniami. Na trasie miło było spotkać znajome twarze. Jak pamiętamy w ubiegłym roku wbiegliśmy w Niepodległość wirtualnie – przyznaje jeden z uczestników biegu, dodając: Super, że Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin organizuje takie fajne wydarzenie. To prawdziwa lekcja historii przez sport. MAG

Zwycięzcy. Szkoły podstawowe, klasa 5: Martyna Ratkowska (SP 28) 7:04 i Fryderyk Jankowski (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Karola Lipińskiego) 6:10; klasa 6: Natalia Flis (SP 28) 8:26 i Kacper Boryga (SP 10) 6:26; klasa 7: Nadia Paluch (Niemce) 5:53, Jacek Mazur (SP 51) 5:27; klasa 8: Monika Ostrowska (SP 10) 6:05 i Szymon Jakubiak (SP 28) 5:17.

Szkoły ponadpodstawowe: Natalia Fiedurek (Zagrody) 6:28 i Tymur Vasylenko (Biłgoraj) 5:23. Rodzice: Iwona Szot (SP 51) 6:19 i Paweł Drewniak (Świdnik) 4:43. Nauczyciele: Agnieszka Redner (Technikum Transportowo-Komunikacyjne) 6:23 i Paweł Misiągiewicz (Biłgoraj) 5:19.

Organizatorzy za pośrednictwem naszej redakcji, patrona medialnego zawodów, składają podziękowania za pomoc w organizacji biegu: Samorządowi Woj. Lubelskiego, Ministrowi Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Centrum Kultury w Lublinie, wolontariuszom członkom NSZZ „Solidarność” z Poczty Polskiej, Sieci Handlowej Stokrotka, COZL w Lublinie, Regionalnych Sekcji Służby Zdrowia, Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here