Prawie 10 milionów na inwestycje

Ponad 9 mln 970 tys. zł zamierza w 2022 r. wydać na inwestycje gmina Izbica. Najbardziej kosztownym zadaniem będzie warta ponad 2 mln zł budowa sieci wodno-kanalizacyjnej. Nowy budżet radni przyjęli jednogłośnie.

28 grudnia odbyła się ostatnia w 2021 r. i zarazem budżetowa sesja gminy Izbica. Radni przyjęli przedstawione im przez wójta Jerzego Lewczuka plany na kolejny rok z zadowoleniem i wszyscy zagłosowali za budżetem. Co zakłada przyjęty dokument? Dochody gminy wyniosą 38,8 mln zł, a wydatki 41,5 mln zł. Na same inwestycje samorząd zamierza wydać prawie 10 mln zł. – Jednym z najpoważniejszych i najbardziej kosztowanych zadań będzie warta ponad 2 mln zł budowa sieci wodno-kanalizacyjnej. Część środków na ten cel będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego – informuje urząd gminy w Izbicy.

Kolejne inwestycje będą współfinansowane z programu „Polski Ład”. Mowa o budowie kanalizacji w ulicach: Maliniec, Leśnej i Gminnej w Izbicy, budowie drogi Izbica – Zalesie, a także modernizacji oświetlenia ulicznego. Instalacja kanalizacji potrwa 2 lata, w 2022 r. Izbica wyda na to zadanie prawie 3 mln zł (2,4 mln zł z Polskiego Ładu). Budowa odcinka Izbica-Zalesie pochłonie 1,4 mln zł, z czego 1,2 mln zł pochodzi z Polskiego Ładu. 1,8 mln zł gmina zamierza wydać na modernizację oświetlenia ulicznego. W 2022 r. Izbica chce też opracować dokumentację i rozpocząć budowę kanalizacji w Tarnogórze, a 530 tys. zł wydać na montaż fotowoltaiki na szkołach w Izbicy i Orłowie Drewnianym oraz zakup ciągnika m.in. do koszenia trawy i zimowego utrzymania dróg. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here